Champions Hockey League 2021-22   

  Tabell Grupp A ma v o f mål po ÖTV ÖTF     Tabell Grupp B ma v o f mål po ÖTV ÖTF
1 Sparta Prag 6 3 0 1 17-10 13 2 0   1 Frölunda HC 6 4 0 1 21-14 14 1 0
2 Växjö Lakers HC 6 3 0 2 14-10 10 0 1   2 ZSC Lions Zurich 6 4 0 1 17-12 13 0 1
3 Pinguins Bremerh. 6 3 0 3 10-15 9 0 0   3 IFK Helsingfors 6 2 0 3 10-11 8 1 0
4 TPS Åbo 6 1 0 4 10-16 4 0 1   4 BK Mlada Boleslav 6 0 0 5 9-20 1 0 1
                                         

 

  Tabell Grupp C ma v o f mål po ÖTV ÖTF     Tabell Grupp D ma v o f mål po ÖTV ÖTF
1 Lukko Rauma 6 4 0 0 22-11 14 0 2   1 Rögle BK 6 4 0 1 23-14 14 1 0
2 Adler Mannheim 6 3 0 2 21-13 11 1 0   2 Red Bull München 6 4 0 2 25-13 12 0 0
3 Lausanne HC 6 2 0 3 11-15 8 1 0   3 EV Zug 6 3 0 2 28-19 10 0 1
4 Cardiff Devils 6 1 0 5 11-26 3 0 0   4 Sönderjys. Vojens 6 0 0 6 11-41 0 0 0
                                         

 

  Tabell Grupp E ma v o f mål po ÖTV ÖTF     Tabell Grupp F ma v o f mål po ÖTV ÖTF
1 Tappara Tammerf. 6 3 0 1 25-18 13 2 0   1 Fribourg-Gotteron 6 6 0 0 25-9 18 0 0
2 Skellefteå AIK 6 3 0 3 22-21 9 0 0   2 Leksands IF 6 4 0 2 17-16 12 0 0
3 Eisbären Berlin 6 2 0 3 21-26 7 0 1   3 Ocelari Trinec 6 2 0 4 15-17 6 0 0
4 HC Lugano 6 2 0 3 20-23 7 0 1   4 Slovan Bratislava 6 0 0 6 8-23 0 0 0
                                         

 

  Tabell Grupp E ma v o f mål po ÖTV ÖTF     Tabell Grupp F ma v o f mål po ÖTV ÖTF
1 KAC Klagenfurt 6 3 0 1 19-9 13 2 0   1 Red BullSalzburg 6 4 0 1 23-13 14 1 0
2 Rouen Dragons 6 3 0 2 15-14 10 0 1   2 HC Bolzano 6 3 0 2 20-13 13 1 2
3 HC Donbass Donetsk 6 2 0 2 15-17 8 0 2   3 JKH GKS Jastrzebi 6 2 0 3 17-21 7 0 1
4 Rungsted Seier Capital 6 0 0 3 13-22 5 2 1   4 Frisk Asker 6 0 0 5 11-24 2 1 0
                                         

Frölunda HC CHL 2021-22

  8-delsfinaler       8-delsfinaler (retur)  
16 nov Adler Mannheim - Frölunda HC 1-10   23 nov Sparta Prag - Skellefteå AIK 1-2
16 nov HC Bolzano - Lukko Rauma 1-3   23 nov Tappara Tammerfors - Växjö Lakers HC 4-2
16 nov KAC Klagenfurt - Leksands IF 4-0   23 nov Rögle BK - ZSC Lions Zurich 3-1
16 nov Växjö Lakers - Tappara, Tammerfors 2-2   23 nov Frölunda HC - Adler Mannheim 4-1
16 nov Skellefteå AIK - Sparta Prag 1-3   24 nov Leksands IF - KAC Klagenfurt 8-1
16 nov ZSC Lions Zurich - Rögle BK 3-4   24 nov Lukko Rauma - HC Bolzano inställd
17 nov Fribourg Gotteron - Red Bull München 2-4   24 nov Red Bull München - Fribourg Gooteron 3-2
17 nov Rouen Dragons - Red Bull Salzburg 3-0   24 nov Red Bull Salzburg - Rouen Dragons 3-1
             
  kvartsfinaler       kvartsfinaler  
7 dec Sparta Prag - Rögle BK 2-5   14 dec Rögle BK - Sparta Prag 1-3
7 dec Tappara - Rouen Dragons 3-3   14 dec Rouen Dragons - Tappara 0-4
7 dec Lukko Rauma - Red Bull München 2-2   14 dec Red Bull München - Lukko Rauma 2-1 (o.t)
7 dec Leksands IF - Frölunda HC 2-5   14 dec Frölunda HC - Leksands IF 3-3
             
  semifinaler       semifinaler  
4 jan Rögle BK - Frölunda HC 5-3   11 jan Frölunda HC - Rögle BK

1-3

4 jan Red Bull München - Tappara inst.   11 jan Tappara - Red Bull München  
             
  Final          
1 mars Rögle -